Зброя для православних християн – це піст і молитва. Тому особливо у дні Великого посту у храмах Нікополя постійно лунає молитва. Преподобний Єфрем Сирін, молитву якого ми читаємо впродовж Великого посту, відзначає нерозривний зв’язок між чеснотами терпіння, слухняності і молитвою. Подвижник, який хоче здобути чесноту терпіння, повинен молитися, щоб Господь дав йому сили терпіти скорботи. А слухняність є спасенною лише тоді, коли супроводжується молитвою, а не ремствуванням.

У четвер, 30 березня, у храмі святителя Миколая (вул. Рижикова, 34) відбулася Літургія Передосвячених Дарів, яку очолив благочинний міста протоієрей Миколай Марущак.  Звертаючись до вірян, отець Миколай сказав про важливість спільної молитви особливо зараз під час війни:

«Спільна молитва, яка відбувається у храмі, має величезне значення. Преподобний Єфрем Сирін пише: «Як дощ зрошує насіння, так церковна служба зміцнює душі в чеснотах». Особливо важлива і спасенна молитва для християнина, коли вона підноситься на літургії, де вірні причащаються Плоті й Крові Христа Спасителя. Преподобний Єфрем закликає «не зневажати церковною службою під приводом якої небудь справи» і шанувати «свята, святкуючи не пишно, але божественно, по-християнському: «у псалмах та славословленнях і піснеспівах духовних» (Еф. 5, 19)». Молитва, яка підноситься у храмі, особливо близька до Бога і спасенна для християн, бо у храмі Божому «зі скорботою і слізьми благає Церква про чад своїх», щоб Господь зберіг і врятував їх».

По закінченні Богослужіння настоятель храму протоієрей Ігор Єрохін подякував священникам та вірянам за гарячу спільну молитву.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.