Пам’ять святого праведного Петра Калнишевського

13 листопада у православному календарі відзначена пам’ять святого праведного Петра Калнишевського. Напередодні свята у кафедральному Спасо-Преображенському соборі нашого міста священнослужителі міста та району здійснили Всенічне бдіння. По завершені богослужіння відбулася зустріч-розмова з групою паломників, які відвідали святу гору Афон. Це паломництво було присвячено головній меті — вшануванню пам’яті та популяризації особистості святого праведного Петра Калнишевського, який за свого життя доклав багато зусиль до відродження Афонського чернецтва та, зокрема, забудови Свято-Ільїнського та Свято-Андріївського скитів.

У сам день свята, у Спасо-Преображенському соборі відбулася соборна Божественна літургія. На спільну молитву зібралися священнослужителі міста та району. Слід зазначити, що у соборі знаходиться ікона Петра Калнишевського з часткою його святих мощів.

Довідка Центру інформації УПЦ: Петро Калнишевський народився у 1691 році в слободі Пустовійтівка на території нинішньої Сумської області. Більше 10 років керував запорізьким козацтвом. В російсько-турецьку війну 1768-1774 років брав участь в операціях поблизу турецької фортеці Хаджибей (нині — територія Одеси). Був удостоєний найвищого ордену Російської імперії — Андрія Первозванного і звання генерал-лейтенанта. Проте вже в 1775 році імператриця Катерина ІІ наказала знищити Запорізьку Січ, а самого Петра Калнишевського взяти під арешт. Кошовий був засланий у Соловецький монастир, де провів близько 26 років замурованим в камері розміром два на один метр. Після помилування імператором Олександром, у віці 110 років, Петро Калнишевський не захотів повертатися на батьківщину й залишився в монастирі, де відійшов до Господа 13 листопада 1803 року у віці 112 (113?) років. Похований поруч з будівлею монастиря. В грудні 2014 року Священний Синод УПЦ прийняв рішення про причислення останнього кошового отамана Січі до лику святих. Пам’ять Петра Калнишевського звершується в день його смерті – 31 жовтня (13 листопада – за новим стилем).

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.