Духовенство та віруючі Криворізької єпархії молитовно вшанували образ Божої Матері «Турковицька»

IMG_7142Щорічно 15 липня, в свято Покладення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні, віруючі Криворізької єпархії звершують особливе шанування Божої Матері в Її чудотворному образі «Турковицька». Оригінал цієї ікони був знайдений в XIV столітті у польського села Турковичі на православній Холмщині. У 40-ті роки ХХ століття переселенці з цього краю принесли на Криворізьку землю старовинний список чудотворного образу, і довгий час Турковицька ікона зберігалася в Свято-Вознесенському храмі Кривого Рогу.

Особливе прославлення ікона отримала в 1998 році, невдовзі після утворення Криворізької єпархії. Тоді образ Пресвятої Богородиці хресним ходом відвідав усі благочиння новоствореної єпархії і знайшов своє постійне місцеперебування в Спасо-Преображенському кафедральному соборі. З тих пір ця ікона Божої Матері стала шануватися як покровителька міста Кривого Рогу і всієї Криворізької єпархії, а безліч віруючих засвідчило її чудотворні властивості.

В день свята, Керуючий Криворізькою єпархією очолив духовне торжество у нижньому храмі Спасо-Преображенського кафедрального собору. Його Високопреосвященству співслужив сонм священнослужителів Криворізької єпархії.

Після єктенії владикаIMG_6946 Єфрем з собором духовенства підніс Господу Вседержителю уклінну молитву про відновлення миру і припинення міжусобної брані в нашій Україні.

По завершенні Божественної літургії був звершений святковий хресний хід з чудотворною іконою «Турковицька» і святинями кафедрального собору, після чого владика Єфрем звернувся до численних парафіян і гостей духовного торжества з проповіддю.

– Перед Турковицьким образом Божої Матері ми підносимо кожний день свої молитви – за мир на нашій землі, за те, щоб мир панував у наших душах і серцях, щоб ми з вами могли гідно молитись та приносити достойні плоди нашому Господу.

Будемо сьогодні слізно просити Божу Матір, споглядаючи на довгу історію цієї ікони, яка починалася у XIV столітті на древній Холмській православній землі, а продовжується зараз на цьому місці, адже Божа Матір вибрала сьогодні нас з вами, наш край і цей собор. Будемо гідно Її прославляти, а найбільше – вести добрий і благочестивий спосіб життя, щоб не засмучувати Її, а приносити радість Материнському серцю, бо коли радіє Матір – тоді і Син Її щасливий, тоді Господь благословляє усіх нас і дає нам великі духовні дари, – зазначив митрополит Єфрем.

IMG_7102На завершення свята духовенство і віряни послідували у центральний приділ Спасо-Преображенського кафедрального собору, де наразі ведуться ремонтні роботи, і з щирою молитвою приклалися до Турковицького образу Божої Матері, який вже майже два десятиліття перебуває зліва від центрального вівтаря. За традицією, на завершення урочистостей всім прихожанам була запропонована благодійна трапеза.

Смотреть фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.