1 жовтня, у день вшанування ікони Пресвятої Богородиці іменованої “Цілителька”, благочинний церков Нікополя протоієрей Миколай Марущак очолив Божественну літургію в храмі на честь цього святого образу, який розташований на проспекті Трубників, 50-а.

За богослужінням лунали посиленні молитви про мир в Україні, про захисників Батьківщини та усіх знедолених.

Затишний храм, багато богомольців, піднесений спів церковного хору – від всього цього відкривалися серця для Слова Божого: «Благослови, душе моя, Господа і все єство моє, Ім’я святе Його!» І світла радість осявала та втішала душі… Багато з тих, що прийшли на празник, причастилися Святих Христових Тайн. Разом із людьми раділа й природа – день видався ясний і теплий…

Божественну Літургію завершив святковий молебень на подвір’ї. Із молитовними піснеспівами стояли люди навколо храму. Тепле сонце окропляло віруючих золотистими променями з неба, а священники – святою водою. «Царице моя Преблагая, Надіє моя, Богородице…»

Отець благочинний привітав усіх, хто прийшов на духовне зібрання – велику урочисту гостину: «Пречиста Діва – наша Заступниця перед Господом, Вона висвітлює наш шлях Світлом Божественної Істини. І ми не перестаємо просити Її: «Пресвята Богородице, допомагай нам!» Матір Божа спасає людство і кожного, хто з вірою звертається до Неї… Щороку в день престольного свята храму ікони Божої Матері «Цілителька» ми з великою радістю зустрічаємось тут на молитві. Цей храм стоїть у непростому місці, біля лікарні, куди люди приходять, щоб подолати недуги. І храм – наче джерело святої води. Спочатку треба лікувати хвороби духовні, через які отримуємо тілесні… Молитва перед іконою «Цілителька» дає духовне очищення, втіху та зцілення, розраду в печалях і скорботі всім, хто з вірою звертається до Пресвятої Богородиці. Адже  Православна Церква вшановує Божу Матір вище всіх святих і прославляє Її як Чеснішу від Херувимів і незрівнянно Славнішу від Серафимів», — сказав отець Миколай.

Настоятель храму протоієрей Михайло Самокаєв привітав віруючих із другою Пасхою й сердечно подякував всім за розділену радість святкування та благодатну службу Божу.

«Пречиста Діва, як любляча Мати денно і нощно доносить наші молитви до Престолу Божого. І цю любов до нас передають численні образи Пресвятої Богородиці на іконах. Чудотворна ікона Божої Матері «Цілителька» посідає особливе місце в їх ряду. Вона відома з IV століття, а на нашу землю один зі списків ікони прибув у XVIII столітті та прославився безліччю чудес. Ми з надією звертаємося до шанованого образу, просячи зцілення: «Пресвята Богородице, спаси нас…» Це велике благовоління, що цей храм зведений у нашому благочинні, в цьому місці на території лікарні, де так необхідна допомога Пречистої Діви», — сказав отець настоятель.

Завершилися духовні урочистості загальної храмовою трапезою.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.