21 вересня, у день великого християнського свята Різдва Пресвятої Богородиці найстаріший храм нашого Нікопольського благочиння відзначив своє престольне свято.

Храм Різдва Пресвятої Богородиці, який розташований на третій ділянці нашого міста приймав гостей на храмовому святі. Поділити духовну радість зібралися священнослужителі міста та численні віряни. Божественну літургію очолив благочинний церков Нікополя протоієрей Миколай Марущак.

Під час Літургії були піднесені прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь Бог та Його Пречиста Матір зглянулися на наш народ і зберегли тих, хто у відчаї і втратив домівки, всіх людей доброї волі, які допомагають нужденним. Молились, щоб Пресвята Діва Марія втерла людські сльози, а Іісус Христос благословив наших захисників.

За традицією після Літургії навколо храму пройшов Хресний хід. Священники благословили Хрестом та окропили святою водою всі чотири сторони світу. Поділилися радістю престольного свята і з померлими, зайшовши на кладовище. Біля могили почесного священника отця Авакума зупинились особисто. Він багато років був настоятелем цього храму.

Наприкінці богослужіння священнослужителі разом з усіма богомольцями звершили чин славлення перед храмовою іконою Різдва Пресвятої Богородиці.

Зі словами проповіді до присутніх звернувся благочинний протоієрей Миколай Марущак. Він привітав настоятеля храму протоієрея Віталія Єфремова та церковну раду з урочистою подією, нагадав історію свята та зазначив, що за словами святих отців, свято Різдва Пресвятої Богородиці «служить дверима до благодаті та істини», оскільки саме народження Діви Марії від праведних Іоакима і Анни поклало початок справі спасіння людства.

Своєю чергою настоятель  храму протоієрей Віталій Єфремов подякував батюшкам та всім парафіянам за спільну молитву і дуже чуйно й зворушливо промовив подячні слова до Пресвятої Богородиці.

«Для віруючих християн є втіхою, що Матір Божа є першою перед Богом Помічниця і Захисниця та щедра роздавальниця духовних милостей. Будемо і далі підносити молитви до Пречистої Діви Марії, нашої Небесної Матусі, бо дана велика благодать покривати нас від бід Своїм омофором. Вона – море, з якого виливаються невичерпні річки дарів Божих на шляху до спасіння. Нехай завжди з нашого серця лине молитва, наповнена живою вірою і любов’ю до Пресвятої Богородиці, а Її Небесний Покров не тільки оберігає, а також стане дороговказом для тих, хто прямує до Царства Божого!», — сказав батюшка і з радістю запросив всіх на храмовий обід.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.