19 серпня православний світ відзначив світле Преображення Господа нашого Іісуса Христа. Свято Преображення – це не просто спомин євангельської історії, яка була дві тисячі років тому. Преображення – це наше завдання, це наша мета, якої ми маємо з Божою допомогою досягнути ще в цьому житті!

В цей день своє 125-е престольне свято зустрів кафедральний храм нашого міста Спасо-Преображенський собор.

Напередодні урочистого дня в соборі було відбулося Всеношне бдення з благословенням хлібів, а в сам день свята звершено дві Божественні літургії, водосвятний молебень, Хресна хода навколо храму та традиційне освячення винограду, яблук та інших плодів. Духовне свято очолив благочинний Нікополя протоієрей Миколай Марущак. Поділити радість престольного свята зібралися священники міста, численні віряни та гості.

Звертаючись до людей зі словами проповіді отець Миколай сказав, що сьогоднішній день Преображення Господнього нагадує нам про нашу безсмертну душу, про необхідність її преображення.

«Якщо ми хочемо наблизитись до тієї слави, яку Господь приготував і показав нам у момент преображення, то повинні прагнути преобразити свою душу ще тут, на землі, повинні прагнути відновити пошкоджений гріхом та пристрастями образ Божий, дарований кожному з народження.

По-особливому постає перед нами це величне свято у дні Успенського посту, вказуючи кожному з нас на джерело нашого спасіння. У  цей день кожна віруюча душа серцем прагне на гору Фавор, згадуючи подію, що відбулася у цьому благословенному місці 2000 років тому. Ми знову і знову  разом з апостолами Петром, Яковом та Іоаном стаємо свідками Величі та Слави Господньої.

Для кожного з нас молитва, покаяння, справи милосердя повинні бути не просто гарними та правильними словами, а нормою нашого життя, тоді ми відчуваємо радість буття з Богом, перебуваючи ще тут на землі», — зазначив отець Миколай.

По завершенні Богослужіння всіх присутніх пригостили смачним храмовим обідом.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.