У середу, 16 серпня, в нашому місті відбувся традиційний соборний молебень. Цього разу священнослужителі Нікополя зібралися в маленькому, але дуже затишному храмі на честь преподобного Іоанна Дамаскіна. Церква розташована в колишньому будинку ЛДЦ. Настоятель — протоієрей Михаїл Гончаров з радістю зустрів батюшок та вірян.

На подвір’ї храму було прочитано акафіст та піднесені молитви до святої великомучениці Варвари, адже її пам’ять Церква вшановує 17 грудня, разом з пам’яттю преподобного Іоанна Дамаскіна. Очолив богослужіння благочинний церков міста протоієрей Миколай Марущак.

Зі словами проповіді до богомольців звернувся настоятель храму протоієрей Михаїл. Він нагадав про життя та подвиги великої святої. І зауважив, що своїм прикладом свята мучениця Варвара навчає і нас ходити в Божому світі з великою побожністю, як у храмі Божому, а поглядаючи на «чудесні діла Божі», зростати в пізнанні «Бога і Христа Іісуса Господа Нашого» (2 Пет. 1,2).

Свята великомучениця Варвара – єдина свята, що на іконі тримає Святу Чашу, яку за канонами Церкви не може тримати ніхто з мирян – тільки священник. У православній іконографії тільки Св. Іоанн Кронштадтський зображається з чашею в руці.

Перед стратою свята Варвара молила Бога, щоб всі, хто буде згадувати її мучеництво і просити про допомогу, були врятовані від раптової смерті без сповіді та причастя Святих Христових Таїн. Господь прийняв прохання мучениці, і вона почула голос, який обіцяв їй це. Тому на іконах вона зображається разом з чашею.

Великомучениці Варварі моляться за те, щоб не втратити Святого Причастя в день кончини.

Наступний загальний молебень відбудеться у середу, 23 серпня, у кафедральному Спасо-Преображенському соборі. Початок о 14.00. 

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.