14 серпня у церковному календарі згадується винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього і в цей день ми молитовно святкуємо історичну подію, а саме, за свідченнями деяких літописів, в цей день Київська Русь прийняла святе Хрещення. Крім того, у цей день ми згадуємо про подвиг братів Маккавеїв, які стали старозавітними мучениками за віру в Єдиного Бога.

В усіх православних храмах нашого міста відбулися богослужіння та водосвятні молебні. Напередодні свята для поклоніння вірян на середину храму було винесено Хрест Господинь. Люди у своїх молитвах, знаючи любов Господа до вірних чад Його Церкви, просили у Нього милості. Віримо, що цю милість отримуємо і Господь спасе нас від лихоліть.

Ми живемо в скрутний час, коли навколо маса випробувань і труднощів, що віддаляють нас від Бога. Але якщо дивитись на Святий Хрест, то відчуваєш Божу присутність, Його благодать, мудрість і силу, і розумієш: так, час зараз важкий, але Він – тут! І з цього виходить, що Господь дійсно сильніший за будь-які спокуси, випробування і труднощі. Як каже Він Сам: «У світі зазнаєте скорботи, але мужайтесь: Я переміг світ». І: «Ось Я з вами по всі дні, до кінця віку».

В наш час за цим святом закріпилась народна назва «медовий Спас». «Спас» від того, що Спаситель спас жителів Константинополя, а «медовий» від того, що люди приносили в цю пору року вдячність Богу за зібраний на пасіці урожай. Так ця назва твердо закріпилась у народній традиції й в наші дні.

14 серпня , у кафедральному Спасо-Преображенському соборі нашого міста відбулись святкові урочистості: Божественна літургія, Хресний хід навколо храму та молебень з освячення меду та зілля.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.