28 липня 2023 року — 1009 років від кончини святого рівноапостольного князя Володимира, Хрестителя Святої Русі. Великий і жорстокий князь та воїн прийшов до Бога й привів до віри свій народ.

Наша історія рясніє іменами великих святих, життя і подвиги яких безмежно захоплюють. Але вся ця славна рать милістю Божою змогла виступити і переможно зійти на Небеса завдяки одній людині. Тому, хто поніс у нашій батьківщині труд, рівний апостольському, хто здійснив місію, рівну біблійним пророкам, — великому святому рівноапостольному князю Володимиру.

Саме тому в день його пам’яті ми святкуємо день Хрещення Русі, яка омилась святими водами завдяки титанічним зусиллям київського князя і благодаті, яка спочила на ньому. У цей святковий день в усіх куточках України пройшли святкові Богослужіння, молебні, духовні урочистості. У них взяли участь сотні тисяч православних, і, без сумніву, сам великий князь Володимир духом молиться з нами, бо коливається повітря в окрузі, радіє, тріпоче і радіє кожна душа.

В урочистий день 1035-й річниці Хрещення Київської Русі у нікопольському кафедральному Спасо-Преображенському соборі була здійснена Божественна літургія, яку очолив благочинний церков міста протоієрей Миколай Марущак. Після Літургії розпочався святковий молебень і віряни разом зі священниками піднесли молитву святому князю Володимиру. По завершенні Богослужіння всіх присутніх окропили святою водою. Отець Миколай привітав паству зі святом та побажав Божого благословення і миру.

«Згадуючи пам’ять великого князя, який прийняв благу звістку Ісуса Христа і включив її в духовне, культурне і навіть державне життя нашого народу, нам треба пам’ятати про те, що віра православна є тим стовпом, тим стержнем, який ніколи не дасть нашому православному народові до кінця відступити від Бога і віри Христової. Якщо зрадимо вірі, що на землі нашій проросла від часів святого Володимира, відмовимося від неї — втратимо все. Святий рівноапостольний княже Володимире Великий, хрестителю Русі, моли Бога за нас грішних і за весь наш боголюбивий народ», — сказав священник.

Крім того, тепло привітали клірика собору протоієрея Володимира Разумова з Днем тезоіменитства. Хром проспівав «Многі літа».

Радісною подією в цей день стало хрещення двох чоловіків, які не дивлячись на сильну зливу прийшли прийняти Таїнство і поповнили ряди воїнів Христових. Протоієрей Миколай Марущак привітав нових християн та побажав, щоб молитвами нашого просвітителя святого князя Володимира Він зміцнив у них віру і допоміг, долаючи все суєтне, гріховне і житейське, бути достойними дітьми своєї святої Церкви та Вітчизни, спадкоємцями життя вічного.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.