У середу, 26 липня у Свято-Знаменському храмі (Стара частина міста) лунала посилена молитва до Божої Матері. На загальний традиційний молебень зібралися нікопольські священники. Очолив Богослужіння благочинний протоієрей Миколай Марущак.

Акафіст до Пресвятої Діви Марії співали всі присутні. Адже його слова знайомі всім православним християнам і проникають глибоко в душу і серце. Напередодні район, де розташована Свято-Знаменська церква, знов був обстріляний ворожими гарматами. В храмі виникли проблеми з електроенергією, але це не завадило вірянам прийти на молитву і зі сльозами на очах, стоячі на колінах, просити Богородицю про допомогу.

Саме співаючи цей Акафіст Богородиці молились гаряче, щоб Пресвята Діва Марія захистила стражденну українську землю від військового нашестя нових чужинців – російської армії.

Під час Богослужіння кожен молив Богородицю, щоб Вона захистила українських військових, волонтерів, витерла сльози усім скривдженим і постраждалим від бойових дій.Зі словами проповіді до присутніх звернувся настоятель храму протоієрей Олександр Єрохін.

«Як свідчить церковна історія, акафіст Богородиці з’явився після 626 року, коли Константинополь захоплювали перси. Під час облоги народ шукав захисту у тодішніх церквах, благаючи Заступницю Небесну врятувати своє місто від нашестя ворога. І вона його врятувала. Співаючи цей акафіст, ми вшановуємо смирення Богородиці, з яким Вона прийняла волю Божу і Свою місію. Ми дивуємося мужності, з якою Діва Марія переносила всі страждання Свого Божественного Сина. Ми дякуємо Їй за неперервну молитву, якою Вона оберігає кожну людину, немов би рідне дитя. Згадуючи про все це, віруючі люди з особливою любов’ю моляться до Святої Марії. Тому ми будемо і далі молити, щоб Пресвята Діва Марія утихомирила бурю нападів на Церкву Її Сина. Будемо молити Її, щоб Вона відбудувала зруйновані війною православні храми, де побожний люд співатиме перед Її чудотворною іконою урочисте акафісне моління: “Від усяких бід визволи нас, що до Тебе взиваємо: Радуйся, Невіста Неневісна!” – сказав отець Олександр.

Наступний молебень з читання акафіста відбудеться у середу, 16 серпня, у храмі преподобного Іоанна Дамаскіна (ЛДЦ). Початок о 14.00.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.