19 травня Православна Церква вшановує день пам’яті прп. Іова, ігумена Почаївського. В цей день своє престольне свято відзначив храм, розташований на ж/м Трубнік-2. На духовні урочистості зібралися священнослужителі міста та віруючі нікопольці. Очолив святкову Божественну літургію благочинний церков Нікополя протоієрей Миколай Марущак.

Після завершення Літургії відбувся традиційний хресний хід навколо храму, після якого благочинний отець Миколай привітав всіх зі святом та побажав, щоб усі вірні Церкви Христової так само як і преподобний Іов Почаївський твердо стояли у вірі православній.

  • Тричі на рік Православна Церква прославляє пам’ять Преподобного Іова, ігумена та чудотворця Почаївського: 19 травня в день пам’яті Іова  Багатостраждального; 10 вересня в день віднайдення святих мощей преподобного Іова; 10 листопада святкування святого, день його пам’яті. Більше півстоліття керував святий Іов Почаївською обителлю, знаходив час для духовно-просвітницької діяльності та чернечого усамітнення. Разом із видимими працями проходило і незриме молитовне життя святого. Не марна була праця преподобного, тому що він за життя був тією «свічкою» яка «не може сховатися верху гори», але освячує все навколишнє. Так і по кончині своїй він уже протягом п’ятисот років просвіщає нас своїми нетлінними мощами, і свідчить нам про істинність і користь життя за заповідями Євангельськими. Дивлячись на служіння Богові Іова Почаївського, ми розуміємо, що для нас воно полягає не в тому, що ми говоримо, а в тому, як ми живемо, як це сприймають люди, які мешкають поряд з нами. Дай Боже, щоб це у нас з вами виходило, щоб без жодних слів, кожною своєю доброю справою ми могли проповідувати віру православну. Сьогодні ми з вами покликані залишатися християнами в вірі й у світогляді, в намірах і справах, в словах і думках, — сказав отець Миколай.

Своєю чергою, настоятель храму протоієрей Миколай Ярков подякував усім священнослужителям та парафіянам за спільну молитву та прославлення дня пам’яті преподобного Іова Почаївського.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.