6 травня Православна Церква вшанувала пам’ять святого великомученика Георгія Побідоносця. В цей день своє престольне свято відзначив храм, який побудовано на міському цвинтарі. Духовенство і віряни зібралися сюди на соборну молитву.

Зранку святкового дня відбулася Божественна Літургія, яку очолив благочинний церков Нікополя протоієрей Миколай Марущак. Поділити духовну радість зібралися священнослужителі міста та району, віруючи нікопольці. Серед гостей-священників був благочинний Покровського благочиння протоієрей Володимир Качан.

За богослужінням лунали молитви за мир у державі нашій Україні, припинення війни, позбавлення від ворога, зміцнення воїнів, визволення полонених і зцілення недужих… Знову й знову лунав Пасхальний тропар «Христос воскрес із мертвих…» і в душі тепліли віра, надія та любов, а серце наповнювалося світлом і радістю. Майже всі парафіяни та гості приступили у цей день до Святих Таїнств Сповіді і Причастя.

Після звершення молебню перед іконою святого великомученика Георгія Побідоносця благочинний Нікопольського благочиння  привітав усіх зі святом і звернувся зі словами проповіді: «У святі дні Пасхальної радості ми відчули на богослужінні у цьому храмі силу соборної молитви. Сьогодні православний світ віддає данину пам’яті святому великомученику Георгію Побідоносцю. Ми, віруючі в Христове Воскресіння, навчаючись від Самого Христа і маючи приклади віри від багатьох святих, якими рясно всіяна історія християнства, мали б навчатись від них терпінню, любові, віри, надії та інших християнських чеснот. Перед нами приклад святого Георгія Побідоносця. Маючи високу посаду, бувши людиною не бідною, почувши від імператора Діоклетіана про гоніння на християн, він не злякався, не відрікся від віри, але сам сказав про себе, що він християнин, і першим пішов на страждання за свого Спасителя.

Ніщо не змогло зламати віри святого великомученика Георгія, так і ми, дорогі друзі, укріпляймося у вірі, надихаючись прикладами, які показали нам святі. Щоб наша віра була живою, підживляймо її ділами, ділами віри. А якщо ми віруємо в Бога, Який, за словами святого апостола Іоанна Богослова, є любов, то діла наші повинні бути ділами любові, милосердя та людяності», — сказав протоієрей Миколай.

Настоятель Свято-Георгіївського храму протоієрей Михайло Марущак подякував отцю благочинному за постійну батьківську опіку та молитовну підтримку, а духовенству і пастві – за розділену святкову радість.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.