Христос Воскрес! – саме такі вічно живі та преображаючи все навколо нас слова лунали три дні на міському цвинтарі. З неділі, 23 квітня по вівторок, 25 квітня нікопольці розділяли свою Пасхальну радість із рідними та близькими, які уже відійшли у вічність. Таке поминання спочилих, яке уся повнота нашої Української Православної Церкви назвала «Радоницею» – є прекрасним вираженням єдності Церкви Небесної із Церквою земною. Це поминання спочилих є особливим, оскільки воно показує кожному із нас ту істинну, що через таїнство смерті для кожного подарована можливість воскресіння.

У храмі святого великомученика Георгія Побідоносця, який будується на цвинтарі, протягом трьох днів Радониці звершувалась Божественна Літургія. Священники  милились за всіх от віку спочилих та особисто за загиблих воїнів. Промислом Божим почесні поховання героїв-захисників знаходяться поряд з церквою. Багато людей заходило до храму подати записки, поставити свічки та помолитися про спокій душ рідних та близьких.    

«Ми віримо і знаємо, що в Бога немає мертвих. Ми віримо, що Христос воскрес і відкрив врата раю для тих, хто вірує в Нього. Ми знаємо, що Христос переміг смерть і вона вже не має влади над людьми. Тому то і можлива ця поминальна радість» — говорив до вірян настоятель храму протоієрей Михайло Марущак.

В ці дні на цвинтарі звучали пасхальні піснеспіви та відправлялись над могилами заупокійні літії. Наша радість за Воскреслим Господом поєднується з сумом про розлучення з близькими та надією на зустріч з ними у Царстві Небесному.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.