Страсний тиждень – унікальний і надзвичайно значущий період в богослужбовому житті Церкви. Ми знаємо, що, святкуючи або згадуючи певну євангельську подію, Церква переживає її в реальності. На Страсному ж тижні Церква співстраждає Спасителю, супроводжує Його на Хресній дорозі, проживає Його муки на Хресті, смерть і зішестя в пекло.

Починаючи з четверга страсні богослужіння набувають все більше особливостей, властивих виключно Страсному тижню. Так, у Великий четвер і Велику суботу здійснюється Літургія святителя Василія Великого, сувора урочистість якої найбільш відповідає настрою Страсних днів.

Богослужіння, яке звершується у четвер ввечері не схоже ні на яке інше богослужіння. Залучаючи вірних до реальності Страстей Христових, Церква встановила на цій службі читання 12 уривків з Євангелія, що оповідають про взяття Спасителя під варту, неправедний суд над Ним, засудження на Хрест, Його розп’яття і Хресну смерть.

Православні люди намагаються не пропускати Богослужінь Страсного тижня, адже головне готуючись до Великодня, бути думками не про те, як приготувати пасхальні страви та гостинці, а біти з Тим, хто іде на Голгофу заради нашого порятунку – Господом Ісусом Христом.

На фото, читання 12 страсних Євангелій у кафедральному Спасо-Преображенському соборі.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.