Тільки в дні великого посту, коли для християн відбуваються найбільші обмеження в їді і побуті, відбувається таємниче дійство – Літургія Передосвячених Дарів. Це священнодійство, на якому не буває проскомідії та освячення Дарів, а для причастя використовуються Святі Дари, які були освячені раніше, за Літургією святителя Іоанна Златоустого чи святителя Василія Великого. Саме звідси й походить назва цього богослужіння.

В п’ятницю, 10 березня, у Свято-Троїцькому храмі (районна лікарня) була звершена Літургія Передосвяченних Дарів соборним чином. Очолив Богослужіння благочинний церков міста протоієрей Миколай Марущак. До речі, у цей день молодий настоятель храму ієрей Олександр Черняд’єв відзначив свій День Ангела. Привітати батюшку з особистим святом та разом помолитися зібралися парафіяни храму. Більшість із них приступили до Святого Причастя.

У православних християн до цього богослужіння за всіх часів було особливо благоговійне ставлення. Не маючи можливості причащатися у Великий піст щодня, вони чекали і чекають настання середи й п’ятниці, щоб у ці дні приступити до головного церковного Таїнства. Бажання часто причащатися Святих Христових Тайн – нормальний стан душі християнина, що свідчить про його духовне здоров’я. Чим частіше ми прийматимемо в себе Христа, тим сильніше буде діяти в нас Його благодать, тим міцнішою буде наша віра, тим гарячішою буде наші ревнощі до добрих справ і благочестивого життя.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.