Неділя 26 лютого – Тиждень сиропусний, спогад Адамова вигнання, Прощена неділя. Цього дня у всіх православних храмах міста після Богослужіння було здійснено зворушливий чин прощення та прочитано особливі молитви на Великий піст.

У кафедральному Спасо-Преображенському соборі вечірнє Богослужіння із чином прощення очолив благочинний церков Нікополя протоієрей Миколай Марущак. Звертаючись до присутніх, батюшка щиро попросив у всіх вибачення та зазначив, що початок Великого посту обумовлений тим, що маємо примиритись абсолютно зі всіма, кому завдавали образу словами та вчинками. Інакше піст не матиме ні ваги, ні сили – це буде марна трата часу.

— “Бо якщо ви прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний. А коли не будете прощати людям провин їхніх, то і Отець ваш не простить вам провин ваших” ( Мф. 6:14-15). Неможливо догодити Богу, зневажаючи ближніх: принижуючи честь та гідність іншої людини. Адже людина – це образ і подоба Самого Бога.

Складно уявити скільки сьогодні людей ворогують одні з одними на різних рівнях: політичних, соціологічних, культурних, міжконфесійних, сімейних, побутових і на багатьох інших. І в усій цій рутині, на жаль, немає місця для Христа. Господь Ісус Христос є абсолютною любов’ю: прикладом жертовного служіння до повного самовиснаження на Хресті.

Хай же цей особливий день Прощеної неділі не буде фарисейським формалізмом, як це часто, на жаль, буває, а глибинним усвідомленням того, що наше власне прощення від Бога за наші численні гріхи – залежить від того, як ми прощаємо людські провини та недосконалості», — сказав отець Миколай.

“Суд без милості тому, хто сам не творить милості” (Як.2: 13). Поможи нам всім Господь пройти гідно час Великого посту і радісно зустріти Святу Пасху!

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.