У середу, 1 лютого, у Свято-Троїцькому храмі, розташованому на території районної лікарні, було здійснено традиційний молебень. Священнослужителі міських парафій зібралися на спільну молитву. Очолив Богослужіння благочинний церков Нікополя протоієрей Миколай Марущак. Під час молебню прочитали акафіст Святої Трійці, прозвучали особливі молитви за Церкву, про мир в Україні, про наше місто і всіх, хто в ньому живе.

Зі словами проповіді до присутніх звернувся настоятель храму ієрей Олександр Чернядьєв. Батюшка нагадав про дари Святого Духа, які отримали апостоли в День П’ятдесятниці і якими наділений кожен християнин:

«Колись Дух Святий просвітив святих Апостолів і укріпив. Згадаймо, якими були Апостоли до зішестя Святого Духа. Боязливі, слабовірні, вони не витримали навіть перших спокус. Як тільки вороги взяли Божественного Учителя в Гефсиманському саду, вони в ту ж мить розбіглись. І як учні зміцніли та навіть переродились в день зішестя Святого Духа: стали сміливі, ревносні. Маючи велику віру, вони вже не боялись насмішок, тортур і навіть смерті. І ніякі перепони вже не могли похитнути їх мужність в сповідуванні Христа Розіп’ятого і Воскресшого. Під дією Святого Духа Божественні учні пронесли Слово Віри по всій Землі, навернули до Бога сотні тисяч людей. Згадуючи Зішестя Святого Духа на Апостолів, а через них і на Церкву, і на кожного з нас, ми повинні пам’ятати, що благодатні Дари Святого Духа будуть служити нам для спасіння, якщо ми їх будемо зігрівати молитвою, справами благочестя, вірою і святим життям.

Плоди Духа Святого по апостольському слову: «Любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, стриманість…» (Гал. 3, 5, 22-23). Ми радіємо, коли стоїмо на молитві – значить, з нами перебуває Святий Дух. Коли спокійна наша совість, немає образи, гніву, злоби – це плід Духа. Нам необхідно намагатися всією своєю душею любити людину і робити їй добро, і це ж знову плоди Духа. Нехай Дух Святий укріпить нас в наших справах і подвигах, нехай береже нас Своєю Божественною Всесильною Благодаттю і приведе всіх до Царства Небесного», — сказав отець Олександр.

Наступний молебень соборним чином відбудеться у середу, 8 лютого, в храмі Трьох святителеві (вул. Електрометалургів, 53/1). Початок о 12.00.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.