28 вересня, у день пам’яті святого великомученика Микити, Небесного Покровителя міста Нікополя у кафедральному Спасо-Преображенському соборі відбулися духовні урочистості. Святкову Божественну літургію соборним чином звершили священнослужителі міста та Нікопольського району. Батюшки разом з численними віруючими молилися до Господа Бога, Пресвятої Богородиці та святого великомученика Микити про наше славне місто, про наших захисників, про владу та всіх, хто зараз у ньому живе.

Для поклоніння віруючих у центрі храму, окрім Святого Хреста Господнього, були встановлені ікони Небесного Заступника міста та Нікітинської ікони Божої Матері, а також ковчег з мощами святого Микити. Після закінчення Літургії перед цими святинями духовенство звершило святковий молебень.

Настоятель собору протоієрей Миколай Марущак привітав усіх присутніх із Днем Ангела міста, подякував за молитви та закликав якнайчастіше звертатися у своїх молитвах до святого великомученика Микити:

— Святий великомученик Микита, який переніс тяжкі страждання за Христа, служить для нас, дорогі отці, браття і сестри, живим учителем Істини, прикладом покірного перенесення скорбот з повною відданістю Промислу Божому. На Русі святий великомученик Микита здавна шанувався як покровитель воїнів. Постраждав і прославився святий угодник Божий у 372 р. Але православні люди й сьогодні, як сотні років тому, молять великомученика Микиту: «Христолюбивому воинству буди соратай и помощник на враги, и всем людем православным яви твое святое заступление, болящия исцели, скорбящия утеши, бедствующим помози!» Молімося і віритимемо, що Господь Бог молитвами святого великомученика Микити, збереже наше місто і всіх, хто в ньому живе!

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.