27 вересня православні християни святкують Воздвиження Хреста Господнього – одне з 12 головних, або двонадесятих свят Православної Церкви. Цього дня у Церкві згадують, як рівноапостольна цариця Олена знайшла Хрест, на якому був розіп’ятий Господь Ісус Христос. Це сталося  у 326 року біля гори Голгофи в Єрусалимі.

Напередодні на вечірньому Богослужінні  у всіх православних храмах для поклоніння віруючих виноситься Святий Хрест. А у великих соборах відбувається ще й особливий чин Воздвиження Хреста.

У кафедральному Спасо-Преображенському соборі нашого міста священнослужителі при багаторазовому співі «Господи, помилуй» урочисто винесли з вівтаря та спорудили Святий Хрест із часткою Животворного Древа Господнього. Віруючі благоговійно і смиренно схилилися перед цим спасительним знаменням перемоги над гріхом та смертю.

«Хрест, хранитель усього Всесвіту; Хрест, краса Церкви; Хрест, царів держава; Хрест, вірних твердження; Хрест, ангелів слава і демонів виразка» – так прославляється Чесне і Животворяче Хресне Древо Христове у співах свята його славного Воздвиження. Христос і Його Хрест для нас нероздільні, невіддільні один від одного. Адже християнство немислиме без Христа, а Христос – без Хреста.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.