День 14 вересня у православних церковних календарях має назву — початок індикту. Саме цього дня розпочинає нове богослужбове коло головних, двонадесятих церковних свят. Ця дата нагадує нам не про кругообіг днів і планет, а про нову епоху у взаєминах Бога і людини. Це, як у Писанні, чергове «літо», тобто черговий рік Божої благості.

Рік православного християнина – це цикл спогадів подій Нового Завіту. Щорічно ми святкуємо етапи життя Спасителя, який прийшов у цей світ: Його Різдво, Хрещення, Хресні страждання, смерть і Воскресіння. Ми готуємось до цих днів через пости та богослужіння, навчаємось чеснотам на прикладі святих. Через щорічне нагадування цих подій для людини відкривається можливість спасіння: живучи їх знову і знову, християнин іде шляхом свого духовного зростання. Цикл церковного року розпочинає двонадесяте свято Різдва Пресвятої Богородиці 21 вересня. Завершує – Успіння Божої Матері 28 серпня.

У середу, 14 вересня, за традицією у кафедральному Спасо-Преображенському соборі священики міста зібралися на спільну молитву. Був здійснений новорічний молебень з читанням подячного акафіста «Слава Богу за все». Крім того, були піднесені молитви про мир в Україні, про владу та українське військо.

Після закінчення Богослужіння до присутніх звернувся настоятель собору протоієрей Миколай Марущак: «Дорогі брати та сестри! Вітаю всіх зі святом – початком нового церковного року! Нехай він буде сповнений Божої благодаті, добрих справ, добрих людей, нових відкриттів у церковному житті та успіхів у духовній роботі над собою. Здоров’я всім вам і вашим близьким, Божої допомоги у всіх добрих починаннях та мирного неба над головою!» – сказав батюшка.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.