28 жовтня вся Україна святкувала 70-ту річницю визволення нашої держави від німецько-фашистських загарбників.

DSC_0086Нікополь також не залишився осторонь цієї події. О 10-ій годині ранку біля Меморіалу «Вічна Слава» відбувся урочистий мітинг. На заході були присутні керівництво міста, представники політичних та громадських організацій, військові, освітяни, духовенство і, звичайно, наші шановні ветерани.

З історичної довідки працівників краєзнавчого музею стали відомі страшні факти. Під час Другої світової війни загинуло 10 мільйонів українців, серед них більше 2 тисяч нікопольців, знищено 714 українських міст, 29 тисяч сіл, понад 16 тисяч промислових об’єктів. Протягом дворічного періоду визволення України у ході битви за Дніпро звання Героя Радянського Союзу отримали 8 нікопольців. Наразі в нашому місті залишилося всього 43 його визволителя та 119 учасників бойових дій.

Виконуючий обов’язки міського голови Андрій Фісак у своїй промові підкреслив велике значення цього свята для українського народу, особливо в такі нелегкі часи. Згадав про загиблих та щиро подякував живим героям-визволителям, побажав їм міцного здоров’я та мирного неба над головою. Голова ради ветеранів Нікополя Микола Ведернікову своєму виступі окреслив масштабність бойових дій на території нашої держави, побажав слави живим та вічної пам’яті полеглим у боях за визволення нашої рідної землі.DSC_0071

Пам’ять загиблих у Другій світовій війні вшанували хвилиною мовчання та збройними залпами. Духовенство міста на чолі з благочинним церков міста протоієреєм Миколаєм Марущаком відправили панахиду за всіх воїнів, загиблих у роках Великої Вітчизняної війни.

DSC_0108

Закінчився святковий мітинг традиційним покладанням квітів до пам’ятника.

Переглянути  відео.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.