Свято Водохрещя у соборі

Наша Свята Православна Церква називає свято, яке ми з вами світло святкуємо 19 січня, Хрещенням, Богоявленням і Просвітництвом. Хрещенням – бо безгрішний Спаситель приймає нині хрещення від Іоана у водах Йорданських. Богоявленням – бо сам Христос являє Себе світу у всій Боголюдської сутності. Чули в цей час всі, як  про Нього свідчить з неба голос Бога Отця та зійшов на Нього Дух Святий у вигляді голуба. Просвітництвом іменується свято тому, що в явленні світу Христа Спасителя засяяв розум божественного ведення всієї Святої Трійці, яким просвіщаються люди, коли вступають через таїнство Хрещення в єднання з Церквою, містичним тілом Христовим, з Богом.

У цей святковий день в кафедральному Спасо-Преображенському соборі нашого міста відбулося дві Божественні літургії та чин Великого освячення води.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї й втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві священники разом з вірянами попросили у Бога милості українському народу, щоб Господь зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Звертаючись до богомольців, настоятель храму протоієрей Миколай Марущак привітав усіх зі святом та нагадав, що кожного дня християнин повинен жити по заповітах Христа, а свою віру підтверджувати добрими справами:

«Дорогі браття і сестри, ми з вами просвічені світлом вчення Христового, але треба остерігатися того, щоб, пізнавши правила і норми християнського життя, ми не стали в житті своєму такими, що не чинять за духом Христового вчення. Ми повинні так мислити, відчувати, говорити та чинити, як відчував, говорив і чинив Сам Господь, як Він наказав і нам у Святому Своєму Євангелії, щоб невіруючі не докоряли нам, що живемо ми не за вірою. Бо віра без діла мертва (Як. 2, 20). А тому повинні ми намагатися, щоб віра наша супроводжувалася добрими ділами. Якщо у нас допускаються ворожнеча, наклепи, ненависть, зло, обман, крадіжка, то наша віра помилкова, а не справжня. Будемо завжди віру свою підтверджувати добрими ділами, щоб таким чином виконати вічний завіт Христовий: Так нехай просвітиться світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого, Небесного (Мф. 5, 16)», — сказав отець Миколай.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.