Престольне свято храму Іоанна Хрестителя

11 вересня Свята Церква молитовно згадує завершення славного земного шляху Хрестителя Господнього Іоанна – день Усікнення його чесної голови. Це одне із великих церковних свят. Традиція святкувати день мученицької кончини Іоанна Предтечі виникла вже у перші століття християнства. Святий славетний пророк Іоанн Предтеча в православній традиції вшановується як найбільший зі святих. Господь Ісус Христос назвав пророка і Предтечу Господнього Іоана ангелом і сказав, що «з народжених жінками не повставав більший Іоана Хрестителя» (Мф. 11, 10-11). Після Пресвятої Богородиці йому присвячено найбільшу кількість церковних свят.

Цього дня своє престольне свято відзначив храм, розташований на вулиці Княжій (м-н Жуковського). На запрошення настоятеля храму протоієрея Олега Єфремова Божественну літургію очолив благочинний церков міста протоієрей Миколай Марущак. Були прочитані молитви про мир в Україні, про українську владу та воїнів. Суто молилися цього дня про здоров’я наших полонених та упокій загиблих.

Звертаючись до прочан, зі словами проповіді, протоієрей Миколай сказав:

— Дорогі брати і сестри, сьогодні ми молимося Хрестителю Господньому Іоанові, щоб він підніс за нас перед престолом Божим свою молитву, зміцнив бути твердими свідками правди та істини Божої, щоб провести нам життя в покаянні та благоугодженні і досягти вічного життя, де немає жодної хвороби, ні смутку, ні зітхання. Святий Предтечі Спасів Іоане, моли Бога за нас!

Завершилися духовні урочистості спільною храмовою трапезою.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.