Престольне свято храму святого Іоанна Дамаскіна

17 грудня у православному календарі відзначено пам’ять двох шанованих у народі святих: великомучениці Варвари та преподобного Іоанна Дамаскіна.

Преподобний Іоанн Дамаскін відомий цілим рядом богословських і філософських праць, що дійшли до наших днів. Цього дня один із міських храмів відзначив своє престольне свято.

У будівлі колишнього ЛДЦ розташовано невеликий, але затишний храм на честь святого преподобного Іоанна Дамаскіна. У день свята тут відслужили Божественну літургію. Очолив її благочинний церков міста протоієрей Миколай Марущак. Розділити духовну радість зібралися священики міських та сільських парафій, численні парафіяни. За традицією навколо храму було здійснено Хресну ходу з іконою небесного покровителя парафії святого Іоанна. Приміщення храму не змогло вмістити всіх охочих. Багато хто молився просто неба. У цей день Господь, дав теплу погоду, крім того всі бажаючі могли ще зігрітися і гарячим трав’яним чаєм.

Звертаючись до присутніх зі словами проповіді, отець благочинний нагадав про життя та подвиги святого угодника Божого. «Здійснюючи сьогодні пам’ять преподобного Іоанна Дамаскіна, молитимемося, дорогі брати і сестри, і проситимемо, щоб за його молитвами Господь нам дарував ревнощі про Бога і смирення перед Ним. Святі Отці кажуть, щоб наслідувати Христа, щоб навчитися Йому довіряти, насамперед необхідно навчитися не довіряти самому собі. І всім своїм розумом, почуттями та всіма своїми силами прагнути до виконання заповідей Божих. Адже заповіді Божі — це найпростіша і найближча справа нашого спасіння. Звісно ж, не потрібно шукати жодних великих подвигів. Нам потрібно лише жити у простоті та довірі до волі Божої, в тому числі, і тоді, коли в людини щось трапляється не за її бажанням. Так жив свого часу святий преподобний Іоанн Дамаскін – приклад наслідування для багатьох», — сказав отець Миколай.

Настоятель храму ієрей Михайло Гончаров подякував усім за молитви та запросив на спільну трапезу, яку організували одразу біля храму.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.