Престольне свято Трьохсвятительского храму

У неділю, 12 лютого, у церковному календарі відзначено пам’ять трьох вселенських вчителів і святителів Церкви Христової: Василя Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого. Цього дня своє престольне свято відзначив храм, розташований на Північному селищі.

Духовні урочистості очолив благочинний церков міста протоієрей Миколай Марущак. Під час Божественної літургії молилися про мир в Україні, про Божу допомогу українським воїнам. На молебні перед іконою трьох святителів з частинками їхніх святих мощей священники здійснили славу великим угодникам Божим.

Звертаючись зі словами проповіді до присутніх, отець благочинний привітав усіх з престольним святом і сказав: «Дорогі брати та сестрі! В сьогоднішній день ми святкуємо Собор вселенських учителів та святителів Василія Великого, Іоанна Златоуста та Григорія Богослова.

Святитель Василій був архієпископом Кесарії Каппадокійської, названий Великим не за свій зріст, а за ті труди та богоугодні справи в житті своєї громади.

Святитель Іоанн був архієпископом Константинопольським, і названий Златоустом, за свої богословські змістовні проповіді.

Григорія Назіанзіна, теж архієпископа Константинополя, Церква назвала Богословом, за його богословські праці, в яких було описано тайну Святої Трійці.

Ці святителі проживали в один час – у 4 столітті, вивчати Біблію та тлумачити її людям. Усі вони за свого земного життя мали різні випробування, терпіли всілякі негаразди, особливо наклепи і неправди.

Після смерті святителів серед людей виникли суперечки. Через велику любов і повагу до архієреїв повстало питання: хто з них є першим, вищим, угоднішим перед Богом? Одні казали, що Василь, інші – Іоанн чи Григорій.

Ці суперечки тривали багато років, поки в десятому столітті одному єпископу в сонному видінні явилися троє святих і сповістили: “ми перед Богом рівні”. З того часу було встановлене це свято. І серед людей, які шанували святих, настав мир.

Це свято навчає нас, що серед людей не повинно бути розділення, а має бути єднання серед вірян. Явлення святих єпископу ми бачимо, що це підтверджує єдність між Церквою Земною і Небесною.

Сьогодні у молитвах ми просили трьох святителів допомоги нам з небес, щоб усім, хто до них молиться, вони посилали мудрості, єдності, терпіння та спасіння», — сказав отець Миколай.

Настоятель храму протоієрей Василь Єрохін подякував священникам і парафіянам за спільні молитви та запросив усіх на храмову трапезу.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.