Великий піст – це особливий час в житті кожної православної людини, який закликає по-іншому поглянути на чинопослідування, яке відбувається у наших храмах. Молитвослів’я цього періоду далекі від урочистості. Святий храм одягається в темні одежі, а читання переважають над співом. Але перше, що впадає в око, це відмінність великопісного богослужіння, яке полягає в тому, що на седмиці не буває урочистої і повної літургії; тільки по середах і п’ятницях у молитовній тиші та під дзвін дзвіночка звершується Літургія Передосвячених Дарів.

У Нікопольському благочинні є традиція у Великій піст звершувати соборні богослужіння по храмах міста. Перша така служба відбулася у середу, 27 березня, в храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість». Літургію Передосвячених Дарів очолив благочинний церков Нікополя протоієрей Миколай Марущак.

Читать полностью…

В понеділок, 25 березня, озиваючись на прохання міської станції переливання крові, священники та віряни Української Православної Церкви міста Нікополя в черговий раз здали кров на потреби армії. Традиційно ця акція проходить під гаслом «УПЦ для ЗСУ». Цього дня п’ятнадцять нікопольців різного віку разом із священниками стали донорами для наших мужніх захисників.

«Любов – якість, яка змінює світ. І Христос прийшов до нас, до людей, щоб урятувати, щоб постраждати за людський рід. Отже, один із способів виявити любов до ближніх – це донорство, тому що це і наша добровільна самопожертва заради порятунку людей, і наше співчуття до тих, кому потрібна наша підтримка», – сказав благочинний церков нашого міста протоієрей Миколай Марущак, який від початку війни регулярно здає кров.

Фото.

Із вечора першої неділі Великого посту у православних храмах нашого міста починаються звершуватися особливі богослужіння — Пасії.
Пасія – особливо зворушлива Великопісна служба… Пасія, молитовне пам’ятання про страждання Спасителя, веде нас через терени Святої Чотиридесятниці до седмиці Страстей Христових і Його Славного Воскресіння.

Усього чотири рази на рік відбуваються Пасії. Чотири неділі поспіль будуть читання Акафіста Страстям Христовим та Четвероєвангелія (глав, що стосуються страждань та Хресної смерті Спасителя).

Читать полностью…

ВЕЛИКОПІСНЕ ПОСЛАННЯ

Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема
боголюбивим пастирям, ченцям та всім вірним чадам
Криворізької єпархії Української Православної Церкви.

Улюблені о Господі, дорогі отці, брати і сестри!

Вже наблизилися спасенні для кожного з нас дні Великого посту. Знову Свята Матір наша Православна Церква кличе нас голосом церковних піснеспівів: «Ось нині час благий! Ось нині час нашого спасіння!» Настають дні сугубої молитви, дні каяття, дні спокути,
а отже і дні милування Небесним Отцем його блудних, але таких любих Його серцю дітей.

Складними здаються нам подвиги духовні. І причиною цьому прп. Серафим Саровський вбачає відсутність у людях нинішнього віку рішучості, щоб повноцінно розпочати шлях духовного подвижництва і незупинної молитви. Тож коли ж, мої улюблені, якщо не нині настав час вірним чадам Церкви Христової покласти руку свою на рало духовного ділання, з тією думкою, щоб вже не озиратись назад.

Читать полностью…

Пройшов перший тиждень Великого посту і Церква святкує перемогу. Воскресний день, 24 березня носить назву «Неділя Торжества Православ’я». Це свято нагадує нам про перемогу церкви проти єресі іконоборства. Саме в цей день на VII Вселенському соборі була осуджена остання з великих єресей – єресь іконоборства.

У цей святковий день, в усіх православних храмах нашого міста були звершені богослужіння. Скрізь була піднесена сугуба молитва про мир на українській землі та прохання про позбавлення від ворога.

Читать полностью…

У кафедральному Спасо-Преображенському соборі нашого міста завершили читання Покаянного канону преподобного Андрія Критського. Він читається Церквою у Великий піст двічі: частинами на великому повечір’ї понеділка, вівторка, середи та четверга першої седмиці та повністю на вечірньому богослужінні у середу п’ятої седмиці (цього року 17 квітня).

Свята Церква у перші дні Великого посту пропонує нам ці піснеспіви через те, що піст – це час покаяння й очищення. Канон преподобного Андрія спрямований до того, щоб пробудити людську душу від гріховного сну, розкрити перед нею згубність гріховного стану, призвати до самоосуду й каяття, до відрази від гріхів і до виправлення життя. За словами Андрія Критського, у нас єдина можливість повернутися в рай і знову з’єднатися з Богом – це покаяння.

Читать полностью…

Церква Христова розуміє Великій піст як час покаяння та жалоби про свої гріхи, час смирення, а такий стан не можна сумістити з повною радістю світлого торжества Євхаристії.

Тому, прагнучи зберегти покаянний стан душі, але разом з тим не позбавляючи вірних можливості причащатися, Свята Церква встановила звершувати в середу та п’ятницю Великого посту Літургію Передосвячених Дарів.

Читать полностью…

Звертаємось по допомогу

Вночі, 21 березня, росіяни артилерією вгатили по церкві у смт. Червоногригорівка Нікопольського району.

Церква зазнала серйозних руйнувань — вибиті всі вікна, понівечені стіни та стеля, є відчутні внутрішні руйнування.

Все це потребує термінового ремонту та перекриття, бо найближчій серйозний дощ може остаточно позбавити громаду храму.

Номер монобанки для допомоги: 5375 4112 1536 6589

Фото.

Понеділок, 18 березня. Велике повечір’я з читанням першої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у кафедральному Спасо-Преображенському соборі нашого міста.

«Душе моя, душе моя, встань, чому ти спиш? Кінець наближається…» (кондак великого Покаяного канону). Цими словами звернімося і ми до своєї приспаної душі і докладімо зусиль, щоб розбудити її від тяжкого гріховного сну.

Фото.

У неділю, 17 березня, в кафедральному Спасо-Преображенському соборі відбувся зворушливий Чин прощення. Господь дарує свою милість і благодать саме тій людині, яка була милосердною та навчилася прощати, саме така людина може розраховувати на прощення Боже. Очолив богослужіння настоятель собору протоієрей Миколай Марущак.

Наприкінці були прочитані молитви на початок Великого посту.

Звертаючись до вірян, отець Миколай зазначив, що дні святого посту даються нам для дуже важливої мети – щоб ми могли очистити свої душі від гріха і стали спроможними прийняти Господа. Ми маємо якомога більше трудитися над своєю душею, щоб кожен день посту не пройшов даремно, а став сходинкою, яка наближає нас до Царства Божого.

Фото.