У середу, 6 грудня, відбувся традиційний молебень соборним чином. Цього разу на загальну молитву віряни та духовенство міста зібралися до храму на честь ікони Божої Матері «Знамення». Очолив богослужіння благочинний церков Нікополя протоієрей Миколай Марущак. На молебні прочитали акафіст Введенню во храм Пресвятої Богородиці.

Оскільки в цей день відзначається День збройних сил України, то в храмі пролунали слова молитви за українських воїнів, за мир в Україні.

Читать полностью…

Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія до Дня Збройних Сил України

Дорогі брати і сестри! Мужнє українське воїнство!

Із почуттями щирої подяки та поваги до вашого величного подвигу, сердечно вітаю вас із святом — Днем Збройних Сил України!

Щодня ми є свідками вашої жертовної любові до ближніх, вашої відваги та мужності, вашої професійності у справі оборони нашої держави від підступного ворога. Незважаючи на нестерпну спеку і проливні дощі, на страшні холоди і люті морози, ви гідно несете своє служіння, рішуче відстоюючи територіальну цілісність нашої Батьківщини та захищаючи всіх нас – громадян України.

Читать полностью…

У середу, 29 листопада, у храмі на честь преподобного Іова Почаївського (Трубнік-2) відбувся традиційний молебень соборним чином. Очолив богослужіння благочинний церков міста протоієрей Миколай Марущак. Батюшки прочитали акафіст з молитвами до преподобного ігумена Почаївського.

Під час свого земного життя преподобний Іов показав нам приклад багатьох християнських чеснот, дивлячись на які ми з вами можемо вести добре благочестиве християнське життя і спасати наші душі. Життя преподобного Іова є для нас прикладом молитвеного подвигу. Адже молитва – це шлях розуму і серця до Бога або спілкування людської душі з Богом. Християнину перш за все потрібно молитись тому, що молитва – це дихання нашої душі, вона є, так би мовити, барометром нашого релігійно-морального стану.

Читать полностью…

В день пам’яті святителя Іоанна Златоустого, Митрополит Єфрем звершив божественну літургію в м. Покров.

В Неділю 25-ту після П’ятидесятниці,  день пам’яті святителя Іоанна Златоуста,  на запрошення благочинного Покровського благочиння Криворізької єпархії, настоятеля храму Святителя Іоанна Златоуста м. Покров протоієрея Володимира Качана, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем очолив святкову Божественну Літургію в тезоіменитому храмі м. Покров, з нагоди престольного свята парафії.

Читать полностью…

22 листопада Церква святкує пам’ять ікони Божої Матері «Скоропослушниця»

Своїми молитвами ми висловлюємо почуття подяки й любові і до Бога, і до Його Матері, Яка Своїми найвищими чеснотами послужила справі нашого спасіння. Як Мати нашого Небесного Батька, Вона і наша Мати.

Ознакою того, що Богородиця не залишає нас і чує наші молитви, є багато Її чудотворних образів. Одним з таких є ікона Божої Матері «Скоропослушниця», яка, за переданням, була написана в Х столітті. Свою офіційну назву ікона отримала у ХVIІ столітті, після незвичайної події, котра сталася в Афонському монастирі Дохіар.

Читать полностью…

У середу, 15 листопада, відбувся традиційний загальний молебень. Цього разу на молитву священнослужителі нашого міста зібралися у Свято-Троїцькому храмі (районна лікарня). Очолив богослужіння благочинний церков Нікополя протоієрей Миколай Марущак. Священники соборно прочитали акафіст Святому Духу. Проникливі слова входили в саме серце всіх, хто прийшов разом помолитися. Адже не одних тільки апостолів Дух Святий просвітив Божественним світлом, а всяку душу, яка істинно вірить в Іісуса Христа, тому що Він Всеблагий і Джерело всіх благ. Духом Святим все стає можливим віруючому в воскреслого Господа Іісуса. Тому обов’язок кожного християнина — постійно шукати дарів Святого Духа та благоговійно берегти їх. “Приїди, Утішителю Душе Святий, и вселися в ни!” — щиро молилися всі пристуні.

Зі словами проповіді звернувся настоятель храму ієрей Олександр Черняд’єв. Він сказав, що присутність Святого Духа – це головний фактор у житті кожного православного вірянина. Християнин наповнений, оживотворений і ведеться Духом Божим. Дух Святий навчає і живе в нас і веде нас до вічного спасіння.

Читать полностью…

13 листопада, в день преставлення праведного Петра Калнишевського — останнього кошового отамана Запорізької Січі, у кафедральному Спасо-Преображенському соборі відбулася святкова Божественна літургія. На молитву зібралися священники Нікополя та гості із Нікопольського району. Очолив богослужіння благочинний церков міста протоієрей Миколай Марущак.

Після Літургії відбувся молебень перед іконою святого. В щирій молитві до нього всі присутні просили молитовного заступництва перед Отцем нашим Небесним та дарування Творцем миру і благополуччя в Україні, національної і духовної єдності українського народу, перемоги українського війська та щасливе життя всіх рідних і близьких.

Читать полностью…

6 листопада Церква святкує пам’ять однієї з найвідоміших і шанованих ікон Пресвятої Богородиці, іменованої «Всіх скорботних Радість». У цей день храм, розташований біля тубдиспансеру молитовно зустрів своє престольне свято. Напередодні тут відслужили вечірнє Богослужіння соборним чином. Зранку святкового дня був звершений традиційний молебень з освяченням води.

На Божественну літургію зібралися священники міста та району, численні парафіяни. Очолив богослужіння благочинний церков Нікополя протоієрей Миколай Марущак.  Під час богослужіння лунала посилена молитва за мир в Україні, молитва до Господа Бога про допомогу українським воїнам та духовну підтримку всім, хто страждає від війни.

Читать полностью…

“У Бога мертвих немає, у Бога – всі живі”. У православному календарі є дні, коли цю фразу Христа відчуваєш усім серцем. Один із них – Димитрівська батьківська поминальна субота. Вона звершується напередодні дня пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського, до речі – покровителя воїнів.

Зазвичай цього дня та напередодні православні відвідують храм, де служать заупокійні відправи: ввечері п’ятниці — Парастас, вранці суботи — Літургію, а після неї – велику панахиду.

Читать полностью…