День місцевого самоврядування

7-го грудня в Україні традиційно відзначають День місцевого самоврядування. У цей день вітають не тільки працівників виконавчих органів міськради, а й депутатів, представників квартальних та будинкових комітетів, і, звісно, всієї територіальної громади. У Нікопольському культурно-дозвіллєвому центрі вітали всіх, хто має відношення до місцевого самоврядування. Спочатку своїх колег з професійним святом поздоровив міський голова Андрій Фісак. Керівник міста подякував своїм колегам за самовіддану працю на благо Нікополя та вручив високі нагороди. Побажала всім наснаги та успіхів у подальшій праці помічник депутата Андрія Шипко — Тетяна Мороз. Із вітальним словом до присутніх також звернувся і благочинний церков міста протоієрей Миколай Марущак. Він подарував міському голові ікону Покрова Пресвятої Богородиці та побажав всім міцного здоров’я, успіхів у роботі, щастя і благополуччя.

День Збройних Сил України

6 грудня, у День Збройних Сил, біля пам’ятника «Захисник України» зібралися представники місцевої влади, священнослужителі, військовослужбовці, ветерани АТО, родини загиблих нікопольських воїнів, не байдужі жителі міста, щоб віддати шану сміливій та мужній службі усіх, хто захищає державну цілісність та незалежність України. Хвилиною мовчання вшанували полеглих воїнів та на знак пам’ять про їх подвиг поклали квіти до пам’ятного знаку та стенду зі світлинами нікопольських Героїв, що загинули на Сході України.

В статусе святого праведника Петр Калнышевский «вернулся» на Афон

По благословению митрополита Криворожского и Никопольского Ефрема священники, государственные служащие и представители органов самоуправления, прихожане и члены казацкого ордена им. Ивана Сирко посетили единственное в мире автономное монашеское государство, являющееся Всемирным наследием ЮНЕСКО,Святую Гору Афон. Среди паломников – никопольчанин Михаил Метер. Сегодня Михаил Аркадьевич поделится впечатлением о поездке, цель которой – прославление святого праведного Петра Калнышевского, последнего кошевого атамана Запорожской Сечи.

Читать.

 

Любовь милосердствует

На протяжение многих лет каждый четверг в 13.30 у здания Воскресной школы Спасо-Преображенского собора собираются люди, оказавшиеся в трудных жизненных обстоятельствах. Они приходят сюда и в жару и в холод. Приходят старики и дети. Приходят, чтобы получить скромную (слава Богу за всё!) продуктовую помощь, а зимой ещё и стакан сладкого горячего чая. Святая Церковь в меру своих сил всегда помогала и будет помогать всем нуждающимся!

Смотреть фото.

У Нікополі відзначили День Збройних Сил України

6 грудня вся країна відзначає День Збройних сил України. Напередодні свята, 5 грудня в Нікопольському культурно-дозвіллєвому центрі зібралися представники влади, священнослужителі, ветерани, учасники АТО та військовослужбовці строкової служби, щоб разом відзначити 26-річчницю з Дня створення Української Армії. Заступник міського голови Андрія Фісака – Ольга Коник, за сумлінне виконання військового обов’язку нагородила присутніх на заході військовослужбовців Подяками міського голови. Від Української Православної Церкви грамотами митрополита Криворізького та Нікопольського Ефрема за старанні труди на славу Святої Православної Церкви та з нагоди Дня Збройних Сил України були нагородженні: підполковник Палун Сергій Володимирович — заступник командира в/ч А0593, капітан Баклан Олексій Олегович, молодший лейтенант Крісанова Юлія Володимирівна, молодший сержант Кривонос Павло Володимирович та старший солдат Сапічева Аліна Вікторівна. Грамоти вручив благочинний церков міста протоієрей Миколай Марущак, привітавши всіх зі святом. А вокальний гурт Недільної школи Спасо-Преображенського собору подарував присутнім чарівну пісню, та побажав “Многі літа”.

Фото.

Нікопольських волонтерів привітали зі святом

5 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день волонтера та вшановують людей, які свій вільний час віддають суспільним справам, допомагають армії, дітям та всім, хто потребує допомоги.

У Нікополі волонтерів запросили на святкування до Палацу урочистих подій. Присутніх привітали заступник міського голови Андрія Фісака — Ольга Коник та секретар міської ради Олександр Саюк. За жертовність, самовідданість та вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху Нікопольщини Грамотами міського голови вони нагородили 33 волонтера. Серед нагородженних протоієрей Ігор Мельников, настоятель Хрестовоздвиженського храму та Ірина Щеннікова, сестра милосердя Спасо-Преображенського собору.

Фото.

В гостях у «Ніки»

Міжнародний день інвалідів — встановлено 3 грудня кожного року Генеральною Асамблеєю ООН в 1992 році на 47-й сесії. Генеральна Асамблея закликала всі держави і міжнародні організації співпрацювати у проведенні цього дня.

Напередодні дня інваліда, на запрошення директора школи-інтернату «Ніка» Лариси Сухарєвої священнослужителі міста відвідали вихованців. Батюшки звершили молебень перед іконою з мощами преподобного Агапіта Печерського. Цю святиню для Нікополя передав правлячий Владика Єфрем за участю народного депутата Андрія Шипко. Після закінчення молитви усіх присутніх окропили святою водою і помазали святим маслом від мощей преподобного Агапіта. Крім того, від фонду святих апостолів Петра і Павла дітей пригостили фруктами: яблуками і бананами. Міський хор ветеранів порадував всіх яскравими номерами художньої самодіяльності.

Інтернат «Ніка» знаходиться поруч з храмом святителя і чудотворця Миколая. Приємно відзначити, що їх пов’язує не тільки одна територія, але й теплі дружні стосунки. Діти завжди відчувають справжні любов та тепло, тому настоятель храму протоієрей Ігор Єрохін завжди бажаний гість у малечі з особливими потребами.

Фото.

В столицю на екскурсію

З благословення Високопреосвященнішого Єфрема, митрополита Криворізького і Нікопольського учні старшого класу недільної школи Спасо-Преображенського собору м. Нікополя відвідали столицю нашої Батьківщини — місто-герой Київ. В рамках екскурсії діти вшанували пам’ять воїнів, загиблих в роки Великої Вітчизняної війни біля Меморіалу Слави, згадали про жертв голодомору у символічного пам’ятника-свічки, відвідали Введенський монастир і Голосіївську пустель і звичайно ж, побували в Києво-Печерській Лаврі. Лавра — один з перших по часу заснування і найзначніших монастирів Київської Русі. Нікопольчан зустрів і благословив намісник Лаври митрополит Павло. Кожному прочанинові Владика вручив на пам’ять книгу, ікону собору Києво-Печерських святих і лаврську шоколадку. Після дуже смачної монастирської трапези діти мали можливість доторкнутися до справжніх скарбів. Тільки це не золоті монети, не дорогоцінні камені і не дороге церковне начиння. Тут, в Ближніх і Дальніх печерах хлопці та дівчата побачили святих подвижників. Уздовж стін протягом усього підземного лабіринту покояться мощі київських святих — від IX до XX століття. Майже всі вони за життя були пов’язані з Києво-Печерською Лаврою. Ілля Муромець і Нестор Літописець, Микола Святоша і Аліпій іконописець, Агапіт лікар, Прохор Лебеднік і багато інших. Всі Києво-Печерські старці різних століть вражають своїм життям та подвигом. Це дійсно духовна рать, наші небесні захисники, які і по земній смерті продовжують духовне стояння за нас на Небесах.

Завершилася поїздка відвідуванням Верховної Ради. Екскурсію для дітей організував народний депутат Андрій Шипко. Він зустрівся з учнями, поцікавився їхніми враженнями від побаченого та побажав успіхів у навчанні.

Фото.

Открытие филармонии

24 ноября, в концертном зале Никопольской школы искусств состоялась презентация филармонии. Сразу же, после этого состоялся творческий вечер Григория Довженко. В нем принял участие и хор кафедрального Спасо-Преображенского собора под управлением протоиерея Михаила Марущака.

Перед присутствующими выступила директор школы Ольга Пастушок. Среди приглашенных гостей на празднике были священнослужители Спасо-Преображенского собора.