Дорогі Нікопольці!

У Хрестовоздвиженському храмі (Лапинка, вул. Чехова, 39), з благословення настоятеля протоієрея Ігоря Мельникова, відкрито пункт гуманітарної допомоги всім нужденним.

Тут можна отримати одяг та взуття, дитячі речі та іграшки, продукти та предмети першої необхідності. Пункт відкрито щоденно з 9.00 до 16.00.

Вітаємо з Днем Конституції України!

Сьогодні ми відзначаємо День Конституції незалежної Української держави. Вітаю усіх з цим святом.Основний Закон України є важливим для кожного з нас.

Конституція України виникла як безпосередній результат творчої переробки Закону Божого, що ґрунтується на засадах свободи та поваги до людської особистості. Її покликання – не привести нас у Царство Небесне, а зробити так, щоб країна, в якій живемо, не перетворилася на пекло. Однак Конституція не працює сама собою. Працює вона лише за однієї умови – її потрібно виконувати. Конституція не рятує, Конституція захищає. Захищає від свавілля, від пригноблювання, від беззаконня. Костітуція України захищає право вільно сповідувати свою віру.

З Днем Конституції, українці. Поважаймо Основний Закон України та завжди пам’ятаймо про відповідальність перед Богом!

З повагою, благочинний церков м.Нікополя протоієрей Миколай Марущак.

28 червня, до Дня Конституції України, з благословення Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, в кафедральному Спасо-Преображенському соборі нашого міста було звершено молебінь за Україну. Наша Конституція має важливе значення для розвитку України як демократичної, правової держави.

Людство завжди керувалося певним набором правил, покликаних регламентувати життя людини відповідно до того, що вважалося нормальним. На горі Синай народ Божий здобув абсолютний Закон – не від людини, а від Самого Бога. Спираючись на 10 заповідей, людина створила низку інших правил, які у результаті допомогли сформувати як сучасну цивілізацію, так і сучасну культуру. Так почали з’являтися основні закони життя держав – Конституції. Послух присутній скрізь: в армії, у поліції, у школі, у медицині. Має бути він й у сім’ї – послух батькам, а у громадянському суспільстві, послух відповідно до Конституції.

У неділю, 26 червня, ми молитовно вшанували пам’ять усіх святих землі нашої. Цього дня у кафедральному Спасо-Преображенському соборі було здійснено дві Божественні літургії. На пізній Літургії співав молодіжний ансамбль Недільної школи собору. Стоячи на колінах, молилися священики та парафіяни про мир в Україні.

Після закінчення Богослужіння настоятель собору протоієрей Миколай Марущак звернувся до віруючих зі словами проповіді:

— Дорогі брати і сестри, наслідуючи життя святих угодників Божих, навчайтеся любити, терпіти і прощати один одного. Вчіться не сприймати як ворога людину, яка думає інакше, ніж ви. Цьому навчає нас Господь. Нині дуже складний час, неймовірно складний. Але це унікальна нагода без зайвих слів бути християнами, кожному на своєму місці. І пам’ятайте, що без Бога ми нічого не зможемо.

Фото.

Світ страждає від лих, які люди завдають один одному. Війни, хвороби, протистояння – все це боляче ранить. Українська Православна Церква щодня молиться за мир.

У храмі святих благовірних князів Петра та Февронії, який знаходиться біля парку Металургів, постійно звучать слова молитви. Тут щовівторка і четверга о 12.00 звершуються молебні, щоп’ятниці о 16.00 – вечірнє Богослужіння, а щосуботи о 8.00 розпочинається Божественна літургія.

Настоятель храму ієрей Михайло Гончаров упевнений, що молитва – це мистецтво, головне мистецтво у житті. Саме так її називають святі отці. Для християнина це головна мета в житті: навчитися молитовно стояти перед Богом. Спілкування з Богом неможливе без молитви. Будь-які слова, звернені до Господа, доходять до Нього. Чим чистіше, щиріше помисли того, хто молиться, тим швидше Всевишній почує їх. Чим більше людей читають священні тексти, просячи про мир, тим дієвішими будуть молитви.Бог слухає нас, коли ми звертаємось до Нього в молитві. І якщо ми молимося за Його волею, то, хоч би чого це було, Він відповість нам, і ніщо не зможе зупинити Його. Господи, дай мир нашій рідній Україні!

Фото.

22 червня – День пам’яті та скорботи – одна з найтрагічніших дат у нашій історії. Стільки горя приніс цей день нашому народові! Цього дня 81 рік тому розпочалася Велика Вітчизняна війна.

22 червня в день річниці початку Великої Вітчизняної війни у ​​кафедральному Спасо-Преображенському соборі протоієрей Миколай Марущак, благочинний церков м.Нікополя звершив панахиду за всіма загиблими у роки війни 1941-1945 років. Крім того, настоятель храму святих Петра та Февронії ієрей Михайло Гончаров здійснив заупокійну літію біля пам’ятника загиблим трубникам. Під час богослужінь священики молилися не лише за жертви тієї страшної війни, а й за всіх загиблих у роки військової агресії проти України у 2014-2022 роках. Церква Христова завжди благословляла та благословляє православних на захист священних кордонів нашої батьківщини. Віримо, що Господь і зараз дарує нам перемогу.

Фото.

Щосереди о 14.00 біля Покровської каплиці у Старій частині міста священнослужителі Нікопольського благочиння збираються на спільну молитву. Ця традиція у нашому місті існує вже багато років. Адже спільні молитви є дуже важливими. У будь-якій справі спільне зусилля підвищує результат дії. Це ж вірно і стосовно справи молитви. Коли кілька людей разом моляться за одне й те саме, сила молитви зростає багаторазово.

У середу, 22 червня біля Покровської каплиці було здійснено молебень із читанням акафіста Покрову Пресвятої Богородиці. Нещодавно ми посилено молилися про припинення пандемії, зараз молитва у всіх одна – про мир в Україні. Священики разом із віруючими нікопольчанами зі сльозами на очах молилися Пресвятій Богородиці, просячи її захисту та заступництва. Знайомі слова акафіста проникали в серце і подумки спрямовувалися в небо: «Радуйся, Радосте наша, покрий нас від усякого зла чесним Твоїм омофором».

Читать полностью…

Щодня після закінчення вечірнього Богослужіння в кафедральному Спасо-Преображенському соборі відбувається Хресна хода навколо храму.

Хресні ходи бувають різними. Ця урочиста хода віруючих буває з одного храму в інший або до якогось місця (наприклад, святого джерела), або навколо храму. Учасники хресної ходи несуть великий Хрест, святе Євангеліє, ікони, хорогви та інші святині храму. З богослужбової точки зору Хресна хода є відкрите богослужіння — релігійна процесія поза храмом, яка супроводжується молитвою, в якій можуть брати участь усі охочі.

Читать полностью…

Напередодні святкування Дня медичного працівника священнослужителі кафедрального Спасо-Преображенського собору та протоієрей Михайло Самокаєв, настоятель храму ікони Божої Матері » Цілителька» відвідали медпрацівників основного корпусу та ковідного відділення міської лікарні. Із собою священики привезли ікону святого преподобного Агапіта Печерського з часткою його мощей. Цей угодник Божий вважається першим лікарем Київської Русі. Він прославився своєю безплатною допомогою хворим. Велику популярність преподобний набув зціленням тяжкохворих людей за допомогою молитви та трав’яних відварів, які він давав хворим.

У лікарнях перед іконою преподобного Агапіта були здійснені молебні. Присутні молилися за мир в Україні, про допомогу Божу лікарям та здоров’я хворих. Після закінчення всі охочі отримали на молитовну пам’ять ікону святого Агапіта.

Читать полностью…