Заупокійне богослужіння з нагоди річниці смерті Духовника Криворізької єпархії, протоієрея Анатолія Марущака, очолив Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем

В день пам’яті преподобної Меланії Римлянині в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Нікополя були звершені заупокійні богослужіння. Саме в цей день, 1 рік тому, після тривалої хвороби відійшов до Господа духовник Криворізької єпархії протоієрей Анатолій Марущак.

Народжений в 1939 році, рукопокладений в сан Священика в 1970 році, більшу частку свого життя отець Анатолій поклав на служіння Церкві й Богу. В 1991 році отець Анатолій був призначений настоятелем Спасо-Преображенського собору м. Нікополя Дніпропетровської області. В 1996 році протоієрей Анатолій Марущак Архієпископом Дніпропетровським і Криворізьким Іринеєм був призначений благочинним Нікопольського благочиння. В тому ж 1996 році була утворена Криворізька єпархія УПЦ. На перших зборах духовенства отець Анатолій був обраний духовником новоствореної єпархії. З 2006 року стан здоров’я священнослужителя став погіршуватись. Все частіше отець Анатолій потребував у лікуванні. У зв’язку з цим в червні 2008 року він був звільнений з посади благочинного Нікопольського благочиння, тем не менш продовживши нести послух духовника Криворізької єпархії. В 2010 році священнослужителю було присвоєне звання «Почесний громадянин м. Нікополя». До останніх днів свого життя отець Анатолій ніс послух духовника Криворізької єпархії та настоятеля Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Нікополя, смиренно та з терпінням переносячи хворобу. Проте, з плином часу здоров’я священика значно погіршилось. На 2-й день Різдва Христового 2022 року отця-духовника відвідав Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем. Архіпастир привітав свого смиренного послушника зі святом та надав своє святительське благословіння. 12 січня 2022 року, напередодні дня своєї кончини, протоієрей Анатолій Марущак приступив до Таїнств Сповіді, Соборування та Святого Причастя. 13 січня 2022 року о 13.50 серце доброго пастиря словесного стада Христового, після багаторічної хвороби, перестало битись, а безсмертна душа, покинувши тлінне тіло, відлетіла до свого Творця і Бога.

В цей день, звершити богослужіння та вознести свої святительські молитви про вічний спочинок душі приснопам’ятного протоієрея Анатолія Маурщака прибув Керуючий Криворізькою єпархією, Митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем.

Перед початком богослужіння Його Високопреосвященство з квітами та хлібом-сіллю зустріли парафіяни храму. Теплими словами вони привітали свого Архіпастиря зі святом Різдва  Христового та висловили свою радість від того, що в скрутні для держави та з нею й для обстрілюваного окупантами Нікополя часи, вони мають відраду в можливості возносити свої молитви до Господа, в молитовному єднанні зі своїм Архіпастирем.

За Божественною Літургією Митрополиту Єфрему співслужили благочинний Нікопольського благочиння протоієрей Миколай Марущак, благочинний Криворізького міського Центрального благочиння протоієрей Анатолій Риженко, благочинний Покровського благочиння протоієрей Володимир Качан, благочинний Томаківського благочиння протоієрей Василь Турчак та чисельні священнослужителі з числа кліру Криворізької єпархії Української Православної Церкви.

На сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про припинення війни на Україні та за багатостраждальний український народ. Також Владика підніс молитву в котрій просив у Бога милості нашій державі, мужності воїнам, зцілення хворим та прихисток тим, хто позбавлений дому.

На заупокійній єктенії протодияконом з церковного амвону були виголошені молитовні прохання, а Митрополит Єфрем перед Святим Престолом виголосив молитву про вічний спочинок душі приснопам’ятного протоієрея Анатолія.

По запричастному вірші благочинний Нікопольського благочиння Криворізької єпархії протоієрей Миколай Марущак зачитав парафіянам Різдвяне послання Митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема.

Чисельні богомольці та духовні чада спочилого у Господі отця Анатолія цього дня Сповідались та Причастились Святих Христових Таїн.

По закінчені Божественної Літургії Митрополит Єфрем із собором духовенства звершив панахиду за приснопам’ятним  протоієреєм Анатолієм Марущаком.

По закінченні богослужіння правлячий Архієрей звернувся до присутніх зі словом архіпастирського повчання.

За можливість спільного молитовного єднання у цей святий для нікопольської пастви день, коли представ перед Богом їх духовний наставник, Його Високопреосвященству подякував благочинний Нікопольського благочиння, настоятель Спасо-Перображенського кафедрального собору м. Нікополя протоієрей Миколай Марущак.

Насамкінець Високопреосвященніший владика надав усім присутнім своє святительське благословення.

Переглянути фотогалерею – 1

Переглянути фотогалерею – 2

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.