День П’ятидесятниці – це день Святої Трійці, велике радісне свято для християн

В цей день згадується зішестя Святого Духа на апостолів, а разом з тим і прославляється Свята Трійця.

4 червня, у святковий день, в усіх православних храмах нашого міста відбулися урочисті Богослужіння.

У кафедральному Спасо-Преображенському соборі напередодні свята було звершено Всенічне бдіння, а в сам день свята було відслужено дві Божественні літургії, вечірня з особливими молитвами до Святого Духа та хресний хід навколо храму.

За богослужінням священники разом з вірянами молились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Всі богомольці просили у Бога милості українському народу, щоб Господь зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Звертаючись до присутніх, настоятель собору протоієрей Миколай Марущак привітав всіх з радісним святом та особливо с днем народження Церкви Христової на землі. Батюшка побажав кожному, щоб Дух Святий укріпив в усіх добрих справах і подвигах, оберігав Своєю Божественною Всесильною Благодаттю і привів всіх до Царства Небесного.

  • Згадуючи зішестя Святого Духа на апостолів, а через них і на Церкву, і на кожного з нас, ми повинні пам’ятати, що благодатні Дари Святого Духа будуть служити нам для спасіння, якщо ми їх будемо зігрівати молитвою, справами благочестя, вірою і святим життям. Плоди Духа Святого по апостольському слову: «Любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, стриманість…» (Гал. 3, 5, 22-23). Маючи Святого Духа, ми повинні виконувати і заповідь, яку отримали апостоли, будучи свідками, благовісниками Христа Спасителя. Великим свідченням цього може бути наше життя, коли воно благочестиве і богоугодне. Бажаю вам, дорогі брати і сестри, щоб благодать Святого Духа завжди наповнювала душі любов’ю та сміливістю сповідувати істинну Православну віру так, як сповідували її апостоли, мученики, сповідники та вчителі Христової Церкви, — сказав отець Миколай.

Фото.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.