Вічна пам’ять

З глибоким сумом сповіщаємо, що на 88 році пішов з життя відомий український художник, іконописець, письменник, Почесний громадянин міста Нікополь – Продан Марк Дмитрович.

Його внесок у розвиток нашої громади важко переоцінити. Свідченням цього є багаторічна плідна і високопрофесійна праця митця.

Марк Дмитрович народився 11 вересня 1933 року в м. Нікополь.З 1941 року закінчив у Нікополі середню школу, технікум, художню студію.1987 р. працював у Нікопольських майстернях Дніпропетровського Художнього виробничого комбінату.

У 1993 році заснував першу в Україні іконописну школу, де був першим викладачем до 2000-х років, а також школу лицьового шиття. Марк Дмитрович написав понад 2000 ікон, у тому числі три іконостаси для м. Нікополя та один у м. Жовті Води. Він створив та подарував громаді ікону покровителя нашого міста святого великомученика Микити.

Нагороджений Грамотою Міністерства культури, Грамотою митрополита України, орденом «Знак Пошани», медаллю «2000-річчя від Різдва Христового», орденом преподобного Нестора Літописця.

Провів 27 персональних виставок, його роботи знаходяться у приватних колекціях Німеччини, Італії, США, Анголі, Болгарії, Ізраїлю, Великого Герцогства Люксембург. Поділяємо біль та горе рідних. Вічна і світла пам’ять про Марка Дмитровича Продана назавжди залишиться в серцях нікопольців.

Нікопольська міська рада

Відспівування відбудеться у понеділок 30.05.2022 р. об 11.30 у кафедральному Спасо-Преображенському соборі за адресою вул. Преображенська, 1, м. Нікополь.

Закладка Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.